Revolut Business стартира Гъвкави парични фондове за българските фирми, демократизирайки достъпа до фондове на паричния пазар

0

    Revolut Business демократизира достъпа до фондове на паричния пазар, за да захрани растежа на европейския бизнес, като стартира предлагането на Гъвкави парични фондове за клиентите си с платени планове.

         • Гъвкавите парични фондове предлагат удобен, със сигурен достъп и нисък риск начин за клиентите на Revolut Business да накарат парите си да работят по-усилено и да увеличат свободните си средства.

         • Клиентите на Revolut Business, инвестиращи в Гъвкави парични фондове могат да печелят и получават възвръщаемост ежедневно, с над 5% ГПД (променлива) за USD.

         •    Средно в Европейската икономическа зона клиентите на Revolut Business депозират над 5 млрд. евро в разплащателните си сметки месечно.

 

София, 17 юли 2024 г. – Revolut, глобалната финтех компания с над 45 милиона лични клиенти и стотици хиляди бизнес клиенти на световно ниво, представя днес най-новото си предложение – Гъвкави парични фондове – за бизнес клиенти с платени планове в избрани пазари в ЕИЗ, включително България. Чрез Гъвкавите парични фондове клиентите на Revolut Business могат да инвестират във фондове на паричния пазар с нисък риск, традиционно достъпни само за големите предприятия с по-големи възможности на отделяне на капитал.

 

Демократизирайки достъпа да фондове на паричния пазар чрез предложението си за Гъвкави парични фондове за клиентите с платени планове, Revolut помага на българските бизнеси да захранят бъдещия си растеж. С над 5% ГПД (променлива) за  USD1 , Гъвкавите парични фондове могат да помогнат на бизнесите да изградят парични запаси, без значение нивото им на растеж и за всички сценарии – от придобиване и инвестиране до плащания на такси и овладяване растежа на разходите. През последните шест години обемът на фондовете на паричния пазар почти се удвои в Съединените щати. Европейските фондове на паричния пазар съдържат над 1,4 трилиона евро в активи към края на 2021 г.

 

 

Съобщените идва в момент, в който лихвените проценти и инфлацията в Европа остават високи. С други думи бизнесите, които не използват максимално паричните си баланси за печелене на възвръщаемост, рискуват загуби. В Европейската икономическа зона клиентите на Revolut Business вече депозират над 5 млрд. евро в разплащателните си сметки месечно.

 

С Гъвкави парични фондове клиентите на Revolut Business могат да печелят и получават възвръщаемост ежедневно, да добавят и теглят средства в рамките на два работни дни, без такси или ограничения в нормални пазарни условия, да задават контроли за всеки участник в бизнеса им и да отварят до 100 Гъвкави парични фонда в достъпните валути (GBP, EUR и USD) без минимална или максимална сума за инвестиране.

 

James Gibson, Head of Revolut Business, казва: „Ние в Revolut сме непреклонни в целта си да опростим всичко, свързано с парите, и за Revolut Business това означава да улесним компаниите да се разрастват и инвестират. Гъвкавите парични фондове правят точно това – позволяват на нашите бизнес клиенти да изграждат капитала си и да планират бъдещия си растеж. Ентусиазирани сме да направим фондовете на паричния пазар достъпни за бизнеси с всякакви размери, не само за тези с големи парични запаси и управители на активи.”

 

Гъвкавите парични фондове са само един от начините, по които клиентите могат да използват Revolut Business, за да изграждат капитал, да управляват валутния риск и да планират бъдещето. Клиентите могат също така да обменят пари по междубанковия курс (базирано на отпуснатата квота за плана им, през пазарните часове) и да защитят бизнеса си от волатилността на валутите с Форуърди – заключване на бъдещия обменен курс за получаване на фиксиран обменен курс в бъдеще днес.

 

Revolut Business е проектиран да помага на бизнесите да се разрастват – и спестяват – с многовалутни сметки, глобални плащания и по-разумни разходи, достъп чрез уеб, мобилно приложение и API.

 

Гъвкавите парични фондове на Revolut инвестират във фондове на паричния пазар с постоянна нетна стойност на активите (CNAV) или със слабо променлива нетна стойност на активите (LVNAV), управлявани от FIL Investment Management (Luxembourg) S.A. – дъщерно дружество на Fidelity International, един от най-големите управители на активи в света. Тези фондове на паричния пазар са класифицирани като 1 от 7 по отношение на риска – най-ниският възможен индикатор за риск. Инвестициите и средствата са застраховани до 22 000 € по Литовската схема за застраховане на отговорността към инвеститорите. Потребителите могат лесно да открият повече подробности за това къде инвестират парите си, като прегледат разбивката на фонда в приложението и прочетат документа с ключова информация за всеки фонд, достъпни в приложението.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *